پایگاه محتوای فارسی "اوباکس"

اوباکس یک سایت محتوایی با درج منبع می باشد. اوباکس فروشنده هیچ کالا و خدماتی نمی باشد. معرفی کسب و کارها به معنی تائید آنها نیست مسئولیت بررسی اعتبار کسب و کارهای معرفی شده با کاربران می باشد.

نمونه سوالات آزمون بهیاری و پرستاری پایه دهم

نمونه سوالات آزمون رشته بهیاری را می توانید از سایت سیدو (دارای نماد اعتماد الکترونیک در زمان نگارش این متن) از طریق لینک های زیر دانلود کنید:

نمونه سوالات جدید آزمون ورودی بهیاری و پرستاری دانش آموزان پایه دهم با توجه به منابع جدید سال 1396
نمونه سوالات ویژه و پرتکرار آزمون ورودی هنرستان های بهیاری و پرستاری
نمونه آزمون ورودی هنرستان بهیاری
نمونه سوالات آزمون بهیاری ورودی دبیرستان پایه دهم
نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی کمک بهیاری و کمک پرستاری سال 1395
نمونه سوالات عمومی آزمون استخدامی کمک بهیاری و کمک پرستاری سال 1395

رشته بهیاری در دبیرستان

هرساله بسیاری از دانش آموزان که علاقه مند به اشتغال در زمینه های پرستاری می باشند و یا فارغ التحصیلانی که بنا به هر دلیلی موفق به پذیرش و شرکت در دانشگاه ها در رشته پرستاری نشده اند، روی به رشته بهیاری در دبیرستان ها و آموزشگاه های علمی مختلف، می آورند.

بهیار عضوی از یک تیم پرستاری خواهد بود که می تواند در بیمارستان ها، اورژانس ها، مراکز بهداشت خصوصی، آسایشگاه ها و درمانگاه ها انجام وظیفه نماید.

بازار کار خوب و به نسبت تضمین شده این رشته، سبب گردیده در سال های اخیر افزایش چشمگیری در ابراز علاقه دانش آموزان به تحصیل در رشته بهیاری در هنرستان مشاهده گردد.

به منظور ثبت نام در رشته مذکور لازم است تا از تمام شرایط پذیرش دانش آموزان در رشته بهیاری هنرستان و کلیه هنرستان هایی که اقدام به اعطای دیپلم در این رشته به متقاضیان می نمایند، مطلع گردید.

شرایط انتخاب رشته بهیاری در دبیرستان

شرایط انتخاب این رشته برای متقاضیان به شرح زیر می باشد:

۱- داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران

۲- ایمان و تدین به دین اسلام و یا هر یک از دیگر ادیان الهی درج گردیده و به رسمیت شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

۳- داشتن مدرک قبولی در پایه نهم تحصیلی در سال جاری و داشتن شرط معدل لازمه (شرط معدل برای هر مرکز متفاوت می باشد و در اطلاعیه های مربوطه باید بررسی گردد. به عنوان مثال هنرستان بهیاری بافت ۱۷ و هنرستان بهیاری استان بوشهر ۱۶ می باشد.)

۴- داشتن شرایط حداکثر سن مجاز مطابق با قوانین مدارس روزانه

۵- داشتن سلامت جسمانی فیزیکی و سلامت روحی روانی مناسب

۶- داشتن شرایط اخلاقی مناسب و صلاحیت های مربوطه مانند حسن خلق و نحوه رفتار با بیماران (به اقتضای نوع وظایف و شغل بهیاران، رفتار و اخلاق آن ها بسیار مهم خواهد بود.)

۷- قبولی در امتحان کتبی ورودی و قبولی در مصاحبه عملی و حضوری مرحله دوم (در ادامه شرح داده خواهد شد.)

۸- حق تقدم در ثبت نامو پذیرش با افراد بومی استان مربوطه خواهد بود.

۹- در شرایط مساوی آزمون ورودی، اولویت پذیرش با جانبازان (در صورتی که مشکلی جهت ارائه خدمات و انجام کارهای محوله نداشته باشند)، آزادگان، خانواده های شهدا، اسرا، مفقودین و جانبازان از کار افتاده می باشد.

۱۰- پرداخت مبلغ ثبت نام به شماره حساب مربوطه

۱۱- تحصیل در رشته بهیاری در دبیرستان نیز بر اساس ضوابط آموزش و پرورش می باشد و مدت آن سه سال تحصیلی به طول می انجامد.

۱۲- لازم به ذکر است که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي هيچ گونه تعهدي نسبت به پرداخت کمک هزينه تحصيلي و خوابگاه برای دانش آموزان نخواهد داشت.

۱۳- لازم است که متقاضیان تحصیل در رشته بهیاری در هنرستان ها نیز به این نکته توجه داشته باشند که این رشته دارای تعهد رسمی کاری می باشد و مدت زمان رسمی آن، دو برابر طول زمان تحصیل خواهد بود.

۱۴- تعهد کاری فوق الذکر در صورتی که ۶ ماه از فراغت تحصیل دانش آموز و معرفی خود گذشته باشد، اما وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نسبت به جذب وی اقدامی ننماید، تعهد مذکور کان لم یکن تلقی خواهد شد.

۱۵- در نهایت به دانش آموزان در صورت گذراندن تمام دروس عمومي، الزامي و تخصصي در موعد مقرر، از سوي وزارت آموزش و پرورش، ديپلم کاردانش در رشته بهياري اعطا خواهد شد.

منبع: alosalammoshaver.com